
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 100 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 220 MHz |
| Operating Supply Voltage | 18 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 4.1 kV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 105 dB |
| Operating Supply Current | 6.5 mA |
| -3db Bandwidth | 220 MHz |
| Input Bias Current | 2.7 µA |
| Nominal Supply Current | 6.5 mA |
| Output Current per Channel | 118 mA |
| Gain Bandwidth Product | 125 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 200 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.75 V |
| Voltage Gain | 78 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 85 dB |
| Input Voltage Noise Density | 14 nV/sqrt Hz |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Amplifier Type | Voltage Feedback Amplifiers |
Stock: 4582
Distributors
pcbx
Unit Price$3.16626
Ext.Price$3.16626
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.16626 | $3.16626 |
| 10 | $2.41143 | $24.11430 |
| 25 | $2.22348 | $55.58700 |
| 50 | $2.11752 | $105.87600 |
| 100 | $2.01661 | $201.66100 |
| 300 | $1.93600 | $580.80000 |
| 500 | $1.85860 | $929.30000 |
| 1000 | $1.80969 | $1809.69000 |
